Za uspešno branje in prepoznavanje črk mora otrok razviti kar nekaj različnih spretnosti. Večina teh spretnosti, ki otrokom omogočajo razločevanje in prepoznavanje posameznih črk je del vizualnega procesiranja. Eden izmed najpomembnejših procesov, ki poteka med prepoznavanjem črk je vizualna diskriminacija ali proces vidnega razločevanja. Le ta otrokom omogoča, da prek vida prepoznavajo majhne razlike med posameznimi črkami. Dobro razvita vizualna diskriminacija je tako izrednega pomena pri učenju velikih tiskanih črk v prvem razredu, še večji pomen pa ima pri učenju in prepoznavanju malih tiskanih črk (le pomislite na to, kako podobni sta si črki p in b)!
Vizualno diskriminacijo lahko urimo prek enostavnih vaj … ena od teh je igra spomina, ki je malo drugačna od svoje klasične različice:
Na tla, mizo ali preprogo razporedimo sličice s pari, s hrbtno stranjo navzdol. Otroka spodbudimo naj čim hitreje poišče pare. Začnemo z enostavnimi pari. Zahtevnost stopnjujemo tako, da izbremo sličice, ki so si med seboj zelo podobne.
Piknik pod mavrico je nastal zato, da bi z drugimi delila aktivnosti, ki jih pripravljam za dve in pol letnega sinčka a.k.a. malega Škrata :) Obožujem ustvarjanje in ''kranclanje''... zaljubljena sem v Montessori pedagogiko, po poklicu pa sem specialna pedagoginja. Za Škrata pripravljam aktivnosti, ki temeljijo na principih Montessori pedagogike, ob tem pa vnašam tudi nekatere elemente drugih vzgojinih principop, pa tudi ideje ki zrastejo na mojem zeljniku ali jih staknem kje na internetu ( definitivno preveč časa preživim na piterestu:))...Verjamem v čarobno otroštvo brez risank in televizije, v lesene igrače, senzorično učenje in iskren otroški smeh! Skupaj s Škratom se učim in ob tem ko se raste in razivja on, rastem in se razvijam tudi sama:)
Oglejte si vse prispevke od malasolapodmavrico